Haber

Aksaray’da Komşu Tartışması: Kedi ve Sahibi Dövüldü

KEMAL ONUR ATALAY

Aksaray İstanbul’da yaşayan Fatoş Pınar, kedisini dövdüğü gerekçesiyle önce komşusuna ardından da kendisine şikayette bulundu. Pınar, “Hayvanlara yapılanın insanlara da yapılmasından şikayetçi oldum ve şikayetimden asla dönmeyeceğim.”

Aksaray Hasas Mahallesi Küçükbölcek Sokak’ta oturan Fatoş Pınar, komşusu HD’nin kendisine ve kedisine saldırdığını iddia etti. Kedisinin darp edildiği ihbarını alarak şikayetçi olan Pınar, şunları söyledi:

“Bu hanım benim komşum, amacım buradan çıkmak. Az önce evin sahibiyle görüştüm. Bu hanımla apartmanda yaşamak istemiyorum. Bir hayvanım var ama hep besliyorum. sokak hayvanları.Aynı zamanda Aksaray Hayvanseverler Derneği üyesiyim.Hiçbir bilgim yok o kişi aslında burada.” Aynı zamanda temizlikçi olarak da görev yapmaktadır. Ondan sonra kedimin bu halini gördüm, kedim normalde kendi evinde hiçbir şekilde dışarı çıkmıyor ama dışarı da çıkmıyor. O gün kediyi aşağıdan yola düşürmüş. Kedinin dili, dişleri, alt çene kaburgaları gibi bir şey yaptık, ölü. Onu her gün veterinere götürmeye başladım. Sonra sürekli bayanı takip etmeye başladım, sanki görebilir, konuşabilir, neden böyle bir şey yaptığını anlayabilir, nedenini öğrenmek istiyordum. Bana ‘Hayır, yalan söylüyorsun’ dedi. Hanım bu kez hakaret etmeye ve saldırmaya başladı.”

“KÖTÜYÜM, PSİKOLOJİM BOZULDU”

Gerekli işlemin yapılması için HD ile görüştüğünü ancak saldırıya uğradığını belirten Pınar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hayvanlara yapılan insanlara da yapılıyor diye şikayette bulundum ve şikayetimden asla geri dönmeyeceğim. Sakin kalmam gerekiyordu çünkü ben de sonlu bir yapıyım. Ne de olsa kapısına gittim. Konuşmaya gittim bana saldırdı, bu halde dövüldüm, hastalandım, psikolojim bozuldu, “Hem hayvanım şiddet gördü, hem de bana. Daha önce aramızda hiçbir şey olmadı. Hayvanlara karşı veya insanlara karşı zor anlar yaşar, içinden geçenleri ruhen insanlara yansıtır. Bunu önce hayvanlara sonra bize yansıtıyor. İnsan olarak gittik, konuştuk. Kedimin kimliği var, Tüm aşıları, raporları, her şeyi var. Kanıtlanmış kanıtlar var, açıkça bir ruh var.”

Kaynak: ANKA / Ömür Boyu

kabaduz-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu