Haber

BM Gıda ve Tarım Örgütü, Türk çiftçilerine 25 milyon dolarlık yardım çağrısında bulundu

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), depremden etkilenen 10 ilde çiftçilere 25 milyon dolarlık yardım çağrısında bulundu.

Merkezi İtalya’da bulunan FAO, dün yaptığı açıklamada, 6 Şubat depremlerinden etkilenen 10 ildeki kırsal toplulukların ihtiyaçlarına odaklanarak, gıda üretimini hızla yeniden başlatmak ve genel gıda maliyetini eski haline getirmek için çalışmaya başladığını söyledi. FAO, sulama sistemleri, hayvan yetiştirme altyapısı, yem üretim tesisleri, yollar, pazarlar ve depolama kapasitesi dahil olmak üzere zarar görmüş tarım sektörü altyapısını güzelleştirmek için sonraki adımları belirlemek üzere Hükümet ile yakın bir şekilde çalıştığını söyledi.

900 BİN KİŞİ KIRSALDA Suriye’ye 10 milyon dolarlık yardım çağrısında bulunan FAO, depremlerin verdiği zararın gıda güvenliğini tehdit ettiğini belirterek, ilk 3 aylık acil çalışma planına ilişkin şu sözleri verdi; “Her iki ülkedeki faaliyetler, bir ila üç aylık tarımsal girdiler (hayvan yemi, tohum, fide, gübre, yakıt, alet, ekipman), veteriner bakımı (hayvan tedavi ve aşılama) ve koşulsuz nakit transferleri. Ulaşmak için 25 milyon dolar istiyor. On ilin tamamında kırsal kesimde yaşayan 900 bin kişi nakit transferlerinden etkilendi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu