Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Evlad-ı Fatihan’ın kalbini yeniden fethettik

14 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminde adaylardan hiçbiri kazanmak için gereken oyu alamadı. Bu durumda oyların yüzde 49,5’ini alan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yüzde 44,8’ini alan Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci seçimde yeniden karşı karşıya gelecek.

“HİÇBİR KARDEŞİMİZİN KIRILMASINA İZİN VERMİYORUZ”

Türkiye yeniden sandık başına gitmeye hazırlanırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından yeni bir paylaşım yaptı. Erdoğan, “Türkiye gibi vatanımız, Türkiye gibi vatanımız olduğu için Allah’a ne kadar şükretsek azdır. Türkiye’de Çerkesler, Tatarlar, Gagauzlar, Arnavutlar, Pomaklar, Boşnaklar, Türkmenler vardır.” “Nerede vatandaşımız, akrabamız varsa oradayız” şiarıyla Rumeli’den Kafkasya’ya kadar hiçbir kardeşimizi mazlum bırakmadık.

“YENİDEN KUTLUYORUZ”

Erdoğan’ın açıklamalarının devamı şöyle: “Ortak tarih, dil, inanç ve kültüre sahip olduğumuz tüm ülkeleri bir kez daha kucakladık. Türki Cumhuriyetler ile olan bağlarımızı, Türk Devletleri Teşkilatı’nı kurarak daha da güçlendirdik. Can Azerbaycan 30 yıllık işgalin ardından Karabağ’ı sahiplendik Türkiye’yi özgürleştirdik TİKA’mız ve Vakıflar Genel Müdürlüğümüzle ecdadımızın abidelerini dirilttik, şehitliklerimizi ihya ettik, dilimize sahip çıktık, YTB’miz, Yunus Emre Enstitüsü ve Maarif Vakfımız ile tarih ve medeniyet değerleri.

“EVLAD-I FATIHAN’IN KALBİNİ YİNE FETHEDİK”

Türk Hava Yolları, Anadolu Ajansı ve TRT ile insani ve ticari bağlarımızı güçlendirdik. Kızılay, AFAD ve sivil toplum kuruluşlarımızla kardeşlerimizin zor günlerinde yardımına koştuk. Bosna Hersek’te sel, Arnavutluk’ta deprem olduğunda kardeşlerimizin yanında ilk biz olduk. 21 yıldır sürdürdüğümüz gayretlerimiz sonucunda bir asırlık hasretin ardından Evlad-ı Fatihan’ın kalbini yeniden fethettik. İnşallah 28 Mayıs’tan sonra merhum Aliya’nın emanetine sahip çıkmaya devam edeceğiz.”

ikizdere-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu