Yaşam

Depremden kurtardığı deve kuşlarına bakıyor: ‘Kimse bilmiyor, ‘Hindi çok büyümüş’ diyorlar

6 Şubat’ta meydana geldi KahramanmaraşMerkezli sarsıntılarda 11 ilde en büyük yıkım Hatayoluştu. Antakya Mahallede yaşayan Yetenekli Hattapoğlu, depremin ardından çöken ahırın çatısı altında yaklaşık 2 aydır mahsur kalan arkadaşından 2 devekuşu sahiplendi. Hattapoğlu, devekuşuOnunla ilgilendi ve bir veterinerin gözetiminde sağlığını iyileştirdi.

Gün boyu yıkımların devam ettiği Antakya’da tek başına dolaşan devekuşları, deprem nedeniyle zor günler geçiren bölge halkının ilgi odağı oldu. Enkaz Kentte dolaşırken vatandaşların görüntülediği bu devekuşu görüntüleri yüzleri güldürdü. Sosyal medyada paylaşılan devekuşu görüntülerinin kimler tarafından nereden getirildiği bilinmezken, merak uyandırdı.

‘Bizimle yiyip içiyorlar’

Devekuşlarının günlük hayatta yanlarında olduğunu söyleyen Yetenekli Hattapoğlu, “Depremden sonra memleketim Antakya’dan ayrılmadım, hayvanlarım var onlara bakıyorum. Devekuşlarını depremden sonra bir arkadaşımdan aldım. Çatısı düştü ve 2 ay çatı altında mahsur kaldılar. Veterinerin tedavisine devam. Bizimle birlikte yiyip içiyorlar.”söz konusu.

‘İnsanların yüzde 70’i devekuşu olduğunu bilmiyor’

Hattapoğlu, ” İnsanların yüzde 70’i devekuşu olduğunu bilmiyor. Biri tavus kuşu diyor, biri hindi çok büyüdü diyor. İnsanlar devekuşu hakkında pek bir şey bilmiyor. Görenler fotoğraf ve video çeker, bir ücret talep etmem. bayat ekmeği çok severlerAşık olduklarında bayat ekmek getirmeleri onlara yeter.”sözlerini kullandı.

Hattapoğlu, sosyal medyada paylaşılan görüntülerde enkazda dolaşan deve kuşlarının merak uyandırdığını söyledi. Sosyal medyada dolaşan görüntülere birileri Suriyeliler fedakarlık yapacak dedi birileri dedi. hayvanat bahçesi -den kaçtı Beni tanıyanlar var, hayvanların bana ait olduğunu bilenler var, onlar benim dediler. Ahır olarak bahçemiz var, biz çevirdik orada kalıyorlar. Sabah 8 gibi dışarı çıkarıyoruz, akşam 7’ye kadar geziyorlar”konuştu

ayvacik-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu