Haber

Halk ve Belediye El Ele Katıldı: Üreticiler İşbirliğiyle Buluştu

Efes Selçuk Belediyesi, üreticiler için kara yollarını düzenlemeye devam ediyor.

Daha önce Şöğütçü, Abuhayat ve Çeşme Boğazı Mevkii, Zeytinköy Alaman Mevkilerinde üreticilerin yerlerine rahat ulaşabilmeleri için yol yapım ve onarım çalışmaları yapan Efes Selçuk Belediyesi, son olarak yapımı beklenen kara yolunun imalatını güçlendirdi. Uzun yıllardır Bademlik Yakası Kuyudağ Mevkiinde. Bölgedeki üreticilerin uzun yıllardır çözüm beklediği yol sorunu, belediye ve halkın işbirliğiyle çözüldü.

Bölgedeki üreticilerden Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Çokyaman, uzun yıllardır bu yolun yapılmasını beklediklerini belirterek; “Otuz yıldır üreticilerimiz Bademlik Yakası Kuyudağ’da kurulacak elektrik santrali için 1500 metre parke taşı üretimini bekliyor. Sekiz arkadaşımızla belediyemize gittik ve meselemizi arz ettik. Bizleri layıkıyla karşılayan Belediye Başkanımız Filiz Ceritoğlu Şengel’e teşekkür ederiz. Arnavut kaldırımı ve moloz taş bize verildi. Belediyemize katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Yaklaşık 1500 metre kadar güzel bir yolumuz olacak. Bademlik Kuyudağ yolu büyük ölçüde onarılacak” dedi.

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Şengel, Kuyudağ’da yapılan yol ile ilgili kamu-belediye işbirliğine vurgu yaparak; “Halk ve belediye el ele verdi; İmece ile onlarca yıldır yapılmayan bir iş başarıldı. Birlikte olduğumuz sürece yapamayacağımız hiçbir şey yok. Emeği geçen herkese teşekkürler” diyerek konu hakkında bilgi verdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ulahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu