Haber

HKG’nin kimlik bilgileri talebi üzerine değiştirildi

TBMM Çocuk İstismarını Araştırma Komisyonu’nun üçüncü toplantısında konuşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürü Gülser Ustaoğlu, “Mevcut tedbirlerin kadınları ve çocukları koruma konusunda yetersiz olduğunu anladığımız için, HKG’nin talebi üzerine 6284 Sayılı Kanun kapsamındaki kimlik bilgi ve belgeleri süresiz olarak düzenlendi.Mağdur kadınımızın da .

Komisyon; İsmailağa Cemaati Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı HKG’nin HKG’ye maruz kalması üzerine Birgün gazetesi yazarı Timur Soykan’ın 29 yaşındaki Kadir İsteli ile 6 yaşında ‘evlenmesi’ üzerine kuruldu. cinsel istismara. .

HKG, cinsel tacize uğradığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunarak, tacizi yargıya taşıdı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede tutuklu baba Yusuf Ziya Gümüşel ile anne Fatma Gümüşel’e ‘çocuğu zincire vurarak cinsel istismar’dan 22 yıl 6 aya kadar, Kadir Willedli’ye ‘zincirlenerek cinsel istismar’ suçundan dava açıldı. çocuğun art arda cinsel istismarı’ ve ‘cinsel saldırı’. 67 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası isteniyor.

Davanın ilk duruşması Pazartesi günü görülecek. (HABER MERKEZİ)

haberferizli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu