Haber

MSB’den 100’üncü kuruluş yılına özel etkinlikler

ANKARA (İGFA)-Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhuriyetimizin 100. yıl etkinlikleri kapsamında, Mehmetçik’in 1923’ten günümüze kadar çekilmiş fotoğraflarının yer aldığı fotoğraf kabini, Ankara’da vatandaşların beğenisine sunuldu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve milletimizin gönlünden çıkan Türk askerlerimizin fotoğraflarının sergilendiği stantta; Ayrıca Türk askerinin 100 yıl boyunca her türlü hava ve arazi şartlarında özveriyle gerçekleştirdiği görevlerden kesitler de yer aldı. Bugün Cumhurbaşkanlığı Milli Kütüphanesi ve CEPA AVM’de, cuma gününden itibaren de MKE Askeri İmalat Müzesi’nde ziyaret edilebilecek standın, kutlamayı gerçekleştireceğimiz 29 Ekim akşamına kadar ziyarete açık olacağı açıklandı. Cumhuriyet Bayramı.

SOLOTÜRK VE TÜRK YILDIZLARI NEFES VERECEK GÖSTERİ UÇUŞLARI YAPACAK

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında Hava Kuvvetleri gösteri grupları SOLOTÜRK ve Türk Yıldızları, 24-29 Ekim 2023 tarihleri ​​arasında birçok ilde uçuş gerçekleştirecek.

SOLOTÜRK; 25-26 Ekim’de Adana’da, 27 Ekim’de İstanbul Boğazı’nda, 28 Ekim’de Samsun, Sivas ve Elazığ’da, 29 Ekim’de ise İstanbul ve Ankara’da gösteri uçuşları yapacak.

Türk Yıldızları da 29 Ekim’de Antalya’da vatandaşlarımıza nefes kesen uçuşlar gerçekleştirecek.

AZERBAYCAN’DA TATBİKAT YAPILDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yılı ve Azerbaycan Cumhuriyeti’nin kurucusu merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in doğumunun 100’üncü yılı münasebetiyle Bakü’de Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin katılımıyla tatbikat tamamlandı. ve Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri.

16 Ekim’de başlatılan Mustafa Kemal Atatürk-2023 Tatbikatı, Türkiye ve Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri arasında dostluk, iş birliği ve koordinasyonun geliştirilmesini amaçlıyor. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’in bizzat yerden takip ettiği tatbikat dün sona erdi.

BÖLGESEL YÖNLENDİRME YARIŞMASI DÜZENLENECEK

Dün Bulgaristan, Slovenya, Arnavutluk ve Romanya’nın katılımıyla başlayan Bölgesel Oryantiring Yarışması, 31 Ekim’e kadar Antalya’da gerçekleştirilecek.

Öte yandan Cumhuriyetimizin 100. yılı münasebetiyle Romanya’dan Samsun’a anlamlı bir ziyaret yapılıyor.

Romanya Donanması’na ait REGINA MARIA (F222) firkateyni, Cumhuriyetimizin 100. yıl etkinlikleri kapsamında 24-26 Ekim 2023 tarihleri ​​arasında Samsun’a liman ziyareti yapacak.

kabaduzhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu