Haber

Ömer Çelik’ten Akşener’e: Son yılların en niteliksiz açıklamaları

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki kümelenme toplantısında kürsüden kovanları atmasının ardından basın toplantısı düzenledi. Çelik, “Akşener’in Cumhurbaşkanımız için kullandığı bazı terimler son yılların en niteliksiz ve yakışıksız ifadeleri oldu” dedi.

Çelik’in açıklamalarından öne çıkanlar:

Dün gece İsrail güvenlik güçleri tarafından yine saygısızlık yapıldı. Müdahale edilen Müslümanların aşırı şiddete maruz bırakılarak tutuklandıklarını görüyoruz. Mescid-i Aksa bizim kutsal kıblemiz, kırmızı çizgimizdir.

Türkiye’nin ne kadar dengeli olduğu ortaya çıktı. İsveç terörü düzenlerse sorun olmaz.

MERAL AKŞENER’İN ‘KURŞUNLU’ GRUP KONUŞMASI

Bu süreç son teknoloji dahilinde 14 Mayıs’a kadar alınabilir. Siyasi partiler görüş bildiriyor, milletimiz tercihini yapıyor. Ancak bugün Akşener’in Cumhurbaşkanımız için kullandığı bazı terimler son yılların en niteliksiz ve yakışıksız terimleri oldu. Kılıçdaroğlu, Akşener’i bu sözlerinden dolayı tebrik etti. Bakalım bu ittifakın diğer üyeleri de birebir desteği gösterecek mi? Akşener, Cumhurbaşkanımız için “21 yıldır ülkeyi yönetiyor, devlet adamı olmadı” diyor. Sayın Akşener, 28 Şubat kararlarını devlet adamı olduğu dönemde imzaladı. Bu asla unutulmamalıdır. Cumhurbaşkanımız ise tüm dünya şahit olduğu halde ülkeyi dirayetle yönetiyor. 15 Temmuz gecesi Türk milletinin şan ve şerefini korumak için meydanlara çıktı. Argo tabirlerle bağırıp çağırmak ve bunu saldırgan bir üslup haline getirmek son yılların en vasıfsız üslubudur. Şimdi ittifaklarını düzgün yönetemeyenler kimseye devlet adamlığı öğretemezler, Cumhurbaşkanımıza da bu şekilde yaklaşmaları saçma olur. Bir kadın siyasetçi sırf kadın olduğu için cinsiyetçi bir eleştiri alırsa önce biz buna karşı çıkarız.

savur-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu