Ekonomi

CHP’lilerin kamera kayıtları sızdı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Cumhuriyet Halk Partisi kurmaylarının Zoom üzerinden gerçekleştirdiği görüşmenin yaklaşık 15 dakikası YouTube’da yayınlandı.

Toplantıya CHP’nin üst düzey misyonerlerinden Engin Altay, Onursal Adıgüzel, Bülent Tezcan, Tekin Bingöl, Muharrem Erkek ve Gökhan Günaydın 9 kişi katıldı. Görüntüde İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun, toplantıya katılan ancak adı ve görseli olmayan ‘Katılımcı’ isimli kullanıcının kim olduğunu iki kez sorması dikkat çekiyor.

Kim tarafından yazıldı?

Yayınlanan kayda göre, toplantıda bulunan kişiler, Parti Meclisi’ni (PM) toplantıya çağırmak için bazı üyelerin imzalayacağı bir metinden bahsediyor. Toplantıya başkanlık eden CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, söz konusu metnin Bülent Tezcan tarafından yazıldığını söylüyor.

Görüşmede Tezcan’ın yazdığı dilekçeyi kimlerin imzalayacağı, ne zaman genel merkeze verileceği ve basına nasıl duyurulacağı gibi konular da masaya yatırıldı. CHP yöneticileri, başka üst düzey isimleri anarak kampanyaya katılacaklarını belirtiyor.

Video kaydını YouTube’da paylaşan kanalın profilinde Bülent Tezcan’ın fotoğrafı yer alıyor. Kanalın paylaştığı tek video YouTube’da “İşte asrın ihaneti! Kılıçdaroğlu’na tarihi ihanet!” başlığı altında yayınlandı. Videonun ‘Change Truth’ adlı bir kanal tarafından yayınlandığı ve açılış tarihinin 18 Temmuz olduğu görülüyor.

haber-menemen.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu